اهمیت درب ضد حریق در جام جهانی قطر 2022

اهمیت درب ضد حریق در جام جهانی قطر 2022


جام جهانی فوتبال 2022 هیچ کس نمی تواند اهمیت جام جهانی را انکار کند. جام جهانی فوتبال بزرگترین رقابت بین المللی فوتبال در جهان است. فوتبال محبوب ترین ورزشی است که افراد زیادی را برای تماشای مسابقات از تلویزیون و یا در استادیوم ها جذب می کند. در استادیوم ها، هزاران نفر جمع می شوند […]


شرکت سالیان درب ماندگار
شرکت سالیان درب ماندگار

021-48000025

فرم ثبت سفارش

ابعاد به cm

همکاران ما در کوتاه ترین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

اهمیت درب ضد حریق در جام جهانی قطر 2022

جام جهانی فوتبال 2022

هیچ کس نمی تواند اهمیت جام جهانی را انکار کند. جام جهانی فوتبال بزرگترین رقابت بین المللی فوتبال در جهان است. فوتبال محبوب ترین ورزشی است که افراد زیادی را برای تماشای مسابقات از تلویزیون و یا در استادیوم ها جذب می کند. در استادیوم ها، هزاران نفر جمع می شوند تا در حین بازی، بازیکنان و تیم های مورد علاقه خود را ببینند.

2022 FIFA World Cup.svg
جام جهانی فوتبال قطر 2022

درب ضد حریق در جام جهانی 2022

یکی از مشکلات مسابقات، تماشاگرانی هستند که همراه خود مواد محترقه به داخل ورزشگاه می­آورند تا در هنگام پیروزی تیم هایشان جشن بگیرند. این آتش بازی ها می تواند باعث آتش سوزی در استادیوم ها شود و در صورت آتش سوزی در استادیوم ها صدها یا شاید هزاران نفر جان خود را از دست بدهند بنابراین، باید اقدامات زیادی برای جلوگیری از آتش سوزی قبل از وقوع، واکنش در هنگام آتش سوزی و ارائه کمک های اولیه به افراد آسیب دیده وجود داشته باشد. ایمنی حریق در همه مکان ها بسیار مهم و ضروری است، به خصوص مکان هایی که بسیار شلوغ هستند مانند مدارس، دانشگاه ها، بیمارستان ها و استادیوم ها. ایمنی حریق شامل موارد زیادی مانند درب ضد حریق، تهویه، کپسول های آتش نشانی، آمبولانس ها و ابزار کمک های اولیه است.

web gatar 1

قطر یک جهش بزرگ در آماده سازی برای جام جهانی 2022 انجام داده است. این کشور استادیوم ها، هتل ها، جاده ها و امکانات زیادی را برای حرفه ای جلوه دادن مسابقات جام جهانی 2022 ایجاد کرده است. طراحی استادیوم ها به گونه ای ست که از هرگونه آتش سوزی محافظت کند. مهندسین طراح حفاظت حریق، خروجی های اضطراری زیادی را طراحی کرده اند تا در مواقع آتش سوزی امکان خروج افراد از محل را فراهم کنند. محل سالن نیز در فضای وسیعی طراحی شده است تا در هنگام وقوع آتش سوزی به سرعت گسترش نیابد. همه ورودی‌ها و خروجی‌ها باید بسیار بزرگ باشند و از درب ضد حریق دولنگه استفاده شده تا تعداد زیادی از افرادی که وارد استادیوم می‌شوند، بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند.

اهمیت درب ضد حریق در این رویداد:

مشخص است که آتش در مکان های باریک سریعتر از مکان های وسیع گسترش می یابد. علاوه بر این، مدل سازی تنظیمات مونتاژ بسیار منحصر به فرد است. زیر هر تعداد صندلی باید دتکتورهای دود وجود داشته باشد تا در مواقع آتش سوزی فعال شوند. همچنین باید کپسول های آتش نشانی زیادی در تمام محوطه های استادیوم وجود داشته باشد. در هر کپسول آتش نشانی، دستورالعمل استفاده نوشته شده است تا نحوه استفاده از آن را به فرد بگوید. این دستورالعمل ها می تواند شامل مکان های خروجی، مکان های کپسول های آتش نشانی و نقش باد در موارد آتش سوزی باشد. هنگامی که مردم روش های آتش سوزی و ایمنی را بدانند، واکنش آنها نسبت به آتش سوزی بسیار عاقلانه خواهد بود.

خلاصه

به طور خلاصه، جام جهانی فوتبال 2022 که قرار است در قطر برگزار شود، رویداد بزرگی است که مردم را از سراسر جهان به قطر جذب می کند. این مسابقات فوتبال باعث افزایش گردشگری در کشور می شود. به همین دلیل  از دولت و همه مسئولان انتظار می­رود تا از مردم در برابر خطرات محافظت کنند. آتش سوزی از جمله این خطرات بزرگ است که نیاز به اقدامات ایمنی جدی دارد. این اقدامات باید قبل، حین و بعد از آتش سوزی اعمال شوند از جمله استفاده از درب ضد حریق.

کانال تلگرام واتس اپ اینستاگرام