بررسی تخصصی انواع درب اتاق سرور

بررسی تخصصی انواع درب اتاق سرور


درب اتاق سرور سالیان درب ماندگار همانطور که ذکر شد


شرکت سالیان درب ماندگار
شرکت سالیان درب ماندگار

021-48000025

فرم ثبت سفارش

ابعاد به cm

همکاران ما در کوتاه ترین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

بررسی تخصصی انواع درب اتاق سرور

درب اتاق سرور سالیان درب ماندگار همانطور که ذکر شد؛ درب اتاق دیتاسنتر به نوعی ضد حریق و ضد سرقت می باشد. در ادامه به بررسی قسمت های مختلف آن می پردازیم.

اهمیت درب اتاق سرور

از آنجایی که دیتاسنتر محلی برای نگهداری تجهیزات الکترونیکی، سیم و کابل است؛ معمولا دمای بالایی دارد. به همین جهت این اتاق می تواند در معرض حریق قرار گیرد و خسارات جبران ناپذیری را برای صاحبان کسب و کار و حتی مشتریان آن ها داشته باشد.

یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از حادثه های ناگوار و حفاظت از دیتاسنتر، بهره گیری از درب مخصوص برای این اتاق است. به همین جهت درب های ضد حریق می تواند عملکرد موثری به هنگام وقوع آتش سوزی داشته باشند و مانع از نفوذ شعله های آتش و دود به اتاق سرور شوند. در حقیقت در صورت حریق در بخش های دیگر ساختمان، این درب از تجهیزات و تمامی اطلاعات محافظت می نماید تا عملیات اطفا حریق انجام گیرد.

درب دیتاسنتر باید به صورت شبانه روزی بسته باشد و به هیچ عنوان باز نماند. البته در صورت بروز اتفاقات اورژانسی می توان درب را برای جریان هوای آزاد به صورت موقت باز گذاشت. لازم به ذکر است تجهیز این اتاق به سیستم آلارم و اسپرینکلر آتش نیز ضروری است.

ساختار داخلی درب اتاق سرور

ساختار این درب دارای یک پروفیل مستطیل شکل است که در برابر حرارت بالا تغییر شکل نمی دهد. هسته داخلی درب متشکل از ورق فولادی و پشم سنگ است، بنابراین علاوه بر مقاومت در برابر آتش، ضد سرقت نیز می باشد. این امر در راستای محافظت از تجهیزات و اطلاعات سرور اقدامی موثر خواهد بود.

با بررسی ساختار درب های ضد حریق، متوجه می شوید که این درب ها مجهز به درزگیر هستند. درزگیر یکی از موثرترین اجزای درب بوده که مانع از نفوذ دود و آتش در فضا می گردد. درب های اتاق سرور نیز باید مجهز به درزگیر سیلیکونی باشند تا در برابر حرارت بالا ذوب نگردد.

سطح بیرونی دربهای اتاق سرور

ورق استنلس استیل و یا ورق کربن استیل با رنگ کوره ای برای سطح بیرونی درب های اتاق سرور کاربردی هستند. البته بهره گیری از روکش پی وی سی نیز امکان پذیر می باشد.

یراق آلات استاندارد برای دربهای اتاق سرور

از آنجایی که یراق آلات این درب باید مقاومت بالایی در برابر حریق و حرارت بالا داشته باشد؛ ضروری است تا از متریال استاندارد بهره گرفته شود. معمولاً از 3 عدد لولای فولادی و دستگیره آنتی پنیک برای این درب ها استفاده می گردد. دستگیره آنتی پنیک علاوه بر اینکه در برابر حرارت مقاوم است، عملکردی بسیار ساده دارد که با هل دادن به سادگی باز می شود.همچنین توصیه می شود تا درب دارای سیستم قفل الکترونیکی آژیردار مجهز به کارت و کد باشد. در این صورت تنها افراد مجاز، با داشتن کد رسمی قادر به ورود و خروج خواهند بود.

ابعاد درب اتاق سرور

از آنجایی که تجهیزات مختلفی در اتاق Data center نگهداری می شود؛ ابعاد درب باید متناسب با سایز رک های موجود در اتاق سرور انتخاب شود تا انتقال تجهیزات امکان پذیر باشد.در نظر داشته باشید که این مقاله به عنوان راهنمای خرید درب برای اتاق سرور گردآوری شده است. در نتیجه بهتر است با کارشناسان متخصص سالیان درب ماندگار در این زمینه مشورت نمایید تا مطابق با استانداردها، درب مناسب برای فضای Data center را به شما معرفی نمایند. همچنین برای آگاهی از قیمت در اتاق سرور باید با کارشناسان متخصص شرکت سالیان درب ماندگار صحبت نمایید.

کانال تلگرام واتس اپ اینستاگرام