بررسی تخصصی انواع درب ضد حریق

بررسی تخصصی انواع درب ضد حریق


درب ضد حریق سالیان درب ماندگار در برابر حرارت مقاوم بوده …


شرکت سالیان درب ماندگار
شرکت سالیان درب ماندگار

021-48000025

فرم ثبت سفارش

ابعاد به cm

همکاران ما در کوتاه ترین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

بررسی تخصصی انواع درب ضد حریق

درب ضد حریق سالیان درب ماندگار در برابر حرارت مقاوم بوده و برای مهار آتش،دود و همچنین خروج اضطراری استفاده می شود.درب های مقاوم در برابر حریق قسمتی از مجموعه سیستم های محافظت در برابر آتش می باشد که نقش بسیار مهمی در ایجاد امنیت جان مردم هنگام فرار از آتش سوزی و کم شدن خسارت حاصل از آتش سوزی ایفا می کند.

چرا باید از درب ضد حریق استفاده کنیم ؟

 این نوع درب ها در برابر حرارت مقاوم بوده و برای مهار آتش،دود و همچنین خروج اضطراری استفاده می شود.درب های مقاوم در برابر حریق قسمتی از مجموعه سیستم های محافظت در برابر آتش می باشد که نقش بسیار مهمی در ایجاد امنیت جان مردم هنگام فرار از آتش سوزی و کم شدن خسارت حاصل از آتش سوزی ایفا می کند.

در چه مکان هایی از درب های ضد حریق استفاده می کنند ؟

استفاده از درب ضد حریق در مجتمع های مسکونی،اداری،تجاری،بیمارستان ها،نیروگاه ها،پلایشگاه ها؛کارخانجات،مدارس،دانشگاه ها،انبار ها و به طور کلی تمام فضاهای بسته ای که امنیت آنجا حایز اهمیت است و احتمال حریق در آنجا وجود دارد ضروری و قابل استفاده می باشد.

کلیه محصولات گروه صنعتی سالیان درب مانگار تحت لایسنس شرکت پیشرو درب مرکزی تولید و ارایه می شود.قابل ذکر است که دربهای ضد حریق شرکت سالیان درب ماندگار دارای تاییدیه از مرکز تحقیقات ساختمان می باشد و مفتخر است اعلام دارد که اولین تولید کننده درب های ضد حریق تک لنگه با گواهی فنی بین المللی در ایران،تنها تولید کنند درب ضد حریق دو لنگه با گواهی فنی بین المللی در ایران و تنها شرکت تولید کننده  با چهار گواهی فنی بین المللی در ایران می باشد. شرکت سالیان درب ماندگار با توجه به نیاز منازل مسکونی، تجاری و اداری اقدام به تولید درب های ضد حریق استاندارد به صورت تک لنگه، دولنگه و یا ابعاد سفارشی نموده است که در طرح های مختلف قابل ارائه می باشد

انواع درب های ضد حریق:

درب های ضد حریق در نوع های مختلفی تولید میشوند که عبارتند از : درب ضد حریق تک لنگه ، درب ضد حریق یک و نیم لنگه و درب ضد حریق دو لنگه

شرکت سالیان درب ماندگار اولین تولید کننده درب ضد حریق دو لنگه در ایران است که با تجربه زیاد پیشرو در رفع نیاز شما مشتریان عزیز می باشد.

بررسی و جزییات فنی درب ضد حریق:

درب های ضد حریق وزن بالایی دارند و همیشه باید مدنظر داشته باشیم که برای انتقال آنها به طبقات بالاتر از چه راهی استفاده کنیم. این محصول از مواد اشتعال زا ساخته نشده اند و رنگ آنها هم از رنگ های استاتیکی است که همه این موارد مود تایید سازمان آتشنشانی میباشدکه از رنگ های ضد آتش به حساب می آیند.

دستگیره های مختلفی برای درب ضد حریق فلزی وجود دارد که هر شرکت متناسب با تاییده ی که دارد نوع دستگیره را به مشتری پیشنهاد می دهد. درب ضد حریق فلزی حتما پاشنه دار تولید می گردد و این بدلیل این می باشد که نوار منبسط شونده ی دور لنگه درب در زمان حریق می تواند از ورود دود جلوگیری به عمل آورد.

در زمان حریق با توجهبه هراسان بودن افراد دستگیره آنتی پنیک بر روی درب تعبیه شده است که با کوچکترین حرکت و فشار بر روی دستگیره قفل باز می شود. پس از نصب درب های ضد حریق با تاییده آتش نشانی ، فروشنده موظف است با توجه به اخذ گواهی سازمان آتش نشانی نسبت به صدور گواهی اصالت کالای مورد تایید سازمان آتش نشانی اقدام کند.

منظور از درب ضد حریق با تاییدیه آتش نشانی چیست ؟

درب ضد حریق تاییدیه دار دربهای هستند که توسط وزارت مسکن راه و شهر سازی و سازمان آتش نشانی استان مورد تایید قرار گرفته باشند و اجازه ساخت این دربها با نظارت سازمان های فوق به شرکت های مختلف داده می شود و درب ضد حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی قرار می گیرد که همه متریال و روش ساخت آن با نمونه موجود در وزارت مسکن و شهرسازی یکی بوده و تولید کننده درب ضد حریق در آن تقلبی نکرده باشد.

مشخصات درب ضد حریق

جنس ورق لنگه در : از ورق فولاد یا فولاد گالوانیزه با ضخامت ۱ یا ۲ میلیمتری با پوشش رنگ پودری الکترو استاتیک میباشد
جنس ورق چها رچوب : ورق گالوانیزه یا آهن به ضخامت ۱٫۵ میلیمتری تا ۲ میلیمتری
مواد پرکننده فضای داخل در : نوع پانل پشم سنگ Rockwool با وزن مخصوص ۸۰- ۱۲۰ Kg/m3 با ضریب رسانه ای حرارتی و یا از پرلیت که سازگار با محیط زیست ، غیر سوختنی و در شرایط آتش سوزی هیچگونه گازی از خود متصاعد نمیکند.پشم سرامیک با دانسیته ۱۲۸ به ضخامت ۵ سانت بهمراه عایق سرامیک فایبر بضخامت ۶ م م و پارچه نسوز تفلونی به ضخامت ۳ م م
رنگ آمیزی دربها : پوشش رنگ دربها و چهارچوب ها با پوشش رنگ پودری کوره ای به روش الکترواستاتیک
تجهیزات درب ها : شامل لولای فولادی ضد حریق ، نوار دود بند ، قفل و دستگیره خروج اضطراری و آرام بند(Pushbar-Panic Exit Device)
ابعاد درب : درب تک لنگه ، دولنگه و یا ابعاد سفارشی در طرحهای مختلف قابل ارائه میباشد.
یراق آلات :
نصب یراق آلات درب ضدحریق مشتمل بر قفل و دستگیره پنیک (Panic Exit Device) و بند (Panic Exit Device)
نصب نواردود بند دورتادور قاب لبه درب جهت درز بندی ، هوابندی و بی صدا باز و بسته شدن درب
لولاهای فولادی آبکاری شده مستحکم با پیچ آبن یا آلیاژ ۹/۱۲ با قابلیت رگلاژ ۳ بعدی

برای جاگذاری این نوع درب ها در ساختمان های در حال احداث بایستی فریمی از قوطی ۳*۶ در پروژه نصب شود که یک سانتی متر از عرض و یک سانتی متر از طول از ابعاد خریداری شده بزرگتر باشد . برای ساختمانهایی که دیوارهای مستحکم بتنی و یا سنگکاری شده دارند نیازی به جایگذاری فرم نیست و دربها توسط پیچ و رول پلاک به دیوار نصب و یا داخل چهارچوب درب توسط بتن و مصالح بنایی پر میشود.

موارد مهم در هنگام سفارش دب ضد حریق:

در هنگام سفارش موارد زیر به انتخاب خریدار قابل تغییر است:

۱- دستگیره پشت کلید خور و یا ساده

۲- رنگ درب با انتخاب مشتری می باشد.

۳-رنگ چهارچوب به انتخاب مشتری می باشد.

۴- دستگیره پانیک تاچ و یا اهرمی ( بدون تاییده) به انتخاب مشتری می باشد.

۵- رنگ دستگیره پانیک ( قرمز و مشکی ) و یا (نقره ای) به انتخاب مشتری می باشد.

۶- ابعاد و اندازه به انتخاب مشتری می باشد.

درب ضد حریق به دلیل آنکه دچار سوختگی نشوند معمولا در راهرو ها استفاده میشوند. این درب ها از آن جهت در راه رو ها استفاده میشوند که در صورتی که شعله های آتش به راه رو ها رسید افراد حاضر در ساختمان بتوانند با رساندن خود به قسمت پشت درب ضد حریق بتوانند خود را از شعله های آتش در امان نگهدارند و شعله های آتش در پشت درب باقی بماند.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده ی درب ضد حریق:

اینک می خواهیم بدانیم که علت ضد حریق بودن درب ضد حریق چیست؟ پاسخ به این سوال بسیار راحت است، باید بدانید که هر نوع دربی از چهار چوب، یراق آلات، شبکه ی داخلی و سایر اجزاء ساخته شده است. اگر تولید کننده درب ضد حریق، تمام این قطعات ذکر شده در بالا را به صورت ضد حریق تولید نمایند به طور کلی یک درب ضد حریق تولید می شود.

البته یک نکته ی مهم در این میان وجود دارد و آن هم این می باشد که  درب ضد حریق تا یک حدی توان مقاومت در برابر آتش را دارد. این حد تحمل بنا بر درب های مختلف، متفاوت است اما بسیار مهم می باشد که درب ضد حریق، توان و تحمل بسیار زیادی داشته باشد.

سالیان درب ماندگار تولید کننده درب ضد حریق، سعی دارد که درب هایی با توان تحمل بالا را تولید نماید تا از جان هموطنان عزیز محافظت کند. در سر تا سر جهان یک زمان مشخص برای تحمل این درب ضد حریق، در نظر گرفته شده است که معمولا به آن زمان استاندارد می گویند.

شرکت سالیان درب ماندگار این توانمندی را دارد که با توجه به نیاز مشتری از آپشن های متعددی بر روی درب ضد حریق فوق مانند سیستم دزدگیر کدینگ ، استفاده از شیشه با ابعاد مختلف بر روی لنگه درب ضد حریق ،روکوب چوبی بر روی چهار چوب فلزی ، استفاده از چشمی دیجیتال هوشمند ، کلاف آلومینیومی دور لنگه ، قفل مولتی سیستم ۱۴ زبانه ، تغییر در ابعاد و رنگ درب ، استفاده از پشم سنگ با دانسیته های متفاوت ، پشم شیشه و یا یونولیت در داخل لنگه ، انتخاب نوع رویه با روکش های فلزی در قطر های متنوع و مختلف ، استفاده از دستگیره ها و درکوب ها و رزت های مختلف بر روی لنگه درب و بسیاری از آپشن های متنوع دیگر برای درب ضد حریق استفاده کند.
به علت نبود آپشن های متعدد بر روی درب ضد حریق به صورت استاندارد می توان درب ها را بر اساس نیاز خریدار به صورت سفارشی ساخت و قیمت بسیار مناسب تری را برای خریدار مهیا ساخت.

قیمت درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق با توجه به نوع موادی که در آن به کار برده شده است تعیین می شود.

این نوع درب ها باید تاییدیه آتش نشانی داشته باشند.

تعدادی از شرکت ها فقط خود درب ضد حریق را می فروشند و بعد از خرید شما باید برای گرفتن تاییدیه آتش نشانی اقدام نمایید. اما درب های ضد حریقی که شرکت درکو به فروش می رساند همراه با تاییدیه آتش نشانی به مشتری تحویل داده می شود.

متداول ترین درب راه پله های فرار ، درب ضد حریق فلزی می باشد و که می توانید قیمت درب ضد حریق را در سایت ما مشاهده نمایید.

با توجه به نوع فلز مورد استفاده در این نوع درب ها قیمت درب ضد حریق می تواند متفاوت باشد. نوع دیگری از این درب ها نیز وجود دارد که درب دودبند یا درب ضد حریق چوبی می گویند که نحوه ی قیمت درب ضد حریق چوبی نیز بر اساس مواد مورد تایید آتش نشانی نصب می شود.

سوالات متداول درب ضد حریق:

روش های شناسایی شرکت های تولید کننده درب ضد حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی چیست ؟

در ابتدا وزارت مسکن راه و شهرسازی به شرکت تولید کننده و یا کارخانه درب ضد حریق گواهی نامه فنی ارائه می کند و سپس سازمان آتش نشانی نام شرکت مورد تایید را در سایت خود قرار می دهد.

قیمت درب ضد حریق بر چه اساسی تغییر میکند ؟

با توجه به اینکه کارخانه درب ضدحریق دربهای مختلف با متریال های متنوعی را جهت انجام تست ارسال می کنند و بعد از تایید این دربها این متریال قابل تغییر نمی باشد ارائه نمونه اولیه مهندسی شده و ارزان قیمت بسیار در قیمت درب ضد حریق موثر بوده و شرکت هایی که بتوانند تاییدیه با مقاومت 240 دقیقه ای و درب ضد حریق ارزان ارائه کنند می توانند بهترین انتخاب برای شما باشد .

با توجه به شرکت سازنده ی درب ضد حریق فلزی با تاییده آتش نشانی ، متریال مورد استفاده در داخل درب با هم متفاوت می باشد. و این اختلاف متریال باعث تفاوت در زمان مقاومت به حریق درب ضد حریق فلزی می شود. بطور مثال بعضی از شرکت ها از متریال پشم سنگ و گچ نسوز بصورت هم زمان با هم استفاده می کنند. و یا بعضی از کارخانجات از پشم سرامیک یا پشم سنگ بصورت مجزا استفاده می کنند.

منظور از درب ضد حریق با تاییدیه آتش نشانی چیست ؟

درب های ضد حریق تاییدیه دار دربهای هستند که توسط وزارت مسکن راه و شهر سازی و سازمان آتش نشانی استان مورد تایید قرار گرفته باشند و اجازه ساخت این دربها با نظارت سازمان های فوق به شرکت های مختلف داده می شود و درب ضد حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی قرار می گیرد که همه متریال و روش ساخت آن با نمونه موجود در وزارت مسکن و شهرسازی یکی بوده و تولید کننده درب ضد حریق در آن تقلبی نکرده باشد.

کانال تلگرام واتس اپ اینستاگرام